Blog o dekorowaniu

5 pomysłów na wystrój kuchni

Kuchnia to miejsce gdzie nie tylko przygotowujemy i spożywamy posiłki lecz nieraz również spędzamy wolny czas w samotności bądź też w gronie znajomych. Jeszcze nie tak dawno większa część dnia toczyła się wokół kuchni. Obecny od paru lat trend na połączenie kuchni z salonem w jedną dużą przestrzeń dodatkowo każe dobrze zastanowić się nad tym jak można ją urządzić.

Z odzysku

wystrój kuchni - z odzysku

W tym pomyśle w bardzo interesujący sposób wykorzystano stare drewniane palety. Zamiast napalić nimi w kominku można wykorzystać je do zrobienia ciekawego stołu. Nieco industrialny charakter tego wnętrza podkreśla dodatkowo piękna lampa.

Industrialnie

Industrialnie

To bardziej pomysł na jadalnię niż kuchnię, ale przecież dziś często właśnie kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedno wnętrze. Piękny drewniany stół, nad którym wiszą rzędem fabryczne lampy.

W stylu amerykańskim

Kuchnia w stylu amerykańskim

Wnętrza amerykańskich domów charakteryzują się przepychem, przestrzenią i dużymi formami. Tak jest i w tym przypadku. Duża wyspa na środku kuchni, która jest jednocześnie stołem jadalnym jak i schowkiem na różne potrzebne drobiazgi. Wnętrze wykończone drewnem, a każdy szczegół dopasowany jest do ustawienia mebli.

Czarno-biało

Czarno-biała kuchnia

Rozmiary tej kuchni bardziej zbliżone są do panujących u nas warunków niż poprzedni przykład. Wiodące kolory to klasyczne czerń i biel, jednak ich właściwe dopasowanie nie sprawia wrażenia przytłoczenia, wprost przeciwnie, kuchnia wydaje się być całkiem obszerna. Fantastycznym pomysłem jest pomalowanie całej ściany farbą, po której można pisać kredą. To olbrzymia powierzchnia, którą można wykorzystać do zapisywania notatek, przepisów, lub pozwolić dzieciom wyszaleć się kreatywnie.

Styl skandynawski

Kuchnia w stylu skandynawskim

Prawie jak w katalogu IKEA. Jasne, przestronne wnętrze wzbogacone ciepłymi barwami: czerwienią i brązem. Na uwagę zasługuje ściana ze starej cegły. Niestety nie każdy ma szczęście mieszkać w budynku, w którym są takie mury. Jednak można wykorzystać stare cegły z rozbiórki i wmurować je w ścianę zbudowaną z mniej szlachetnego surowca. Faktura takiej cegły jest na pewno piękniejsza niż z gotowych elementów jakie można znaleźć w marketach budowlanych. No i ta piękna drewniana podłoga...

0 komentarz/e
Zostaw komentarz
Nazwa
E-Mail (nie zostanie opublikowany)
Serwis www
captcha