Blog o dekorowaniu

Woskowany beton lub powłoka na płytkach: nowa łazienka

Na starzejące się płytki, nakładanie woskowanego betonu lub dekoracyjnej powłoki może zdziałać cuda. Cechą wspólną tych rozwiązań jest to, że przy odpowiednim zastosowaniu mogą one całkowicie odnowić powierzchnię przeznaczoną do renowacji, maskując złącza płytek.

Beton woskowany, do renowacji ścian i podłóg z płytek ceramicznych

Bardzo popularny we wzornictwie i wnętrzach w stylu przemysłowym, cienki woskowany beton (lub milimetr betonu) ujawnia swoje walory również w łazience:

- nadaje się on w równym stopniu do pokrywania płytek ściennych lub podłogowych,
- nie powoduje to znaczącej ingerencji dekoracyjnej,
- dostępny jest w wielu kolorach i pozwala na kilka wykończeń: naturalny, matowy, błyszczący.

Dobrze wiedzieć: istnieją woskowane betonowe zestawy podłogowe lub ścienne/podłogowe, zawierające wszystko, co jest potrzebne do wykonania operacji: podkład, cement + spoiwo, wypełniacz, wosk do wykończenia i ochrony.

Beton woskowany nakłada się na ściany lub podłogę pacą w 2 przejściach. Trochę doświadczenia będzie potrzebne, aby uzyskać odpowiednią pomoc! Jeśli nie, nie wahaj się wezwać profesjonalisty.

Powłoka dekoracyjna, dla uzyskania rustykalnego wykończenia

Dekoracyjny tynk licowy jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na ścianach. Po prawidłowym nałożeniu doskonale kryje stare płytki, tak jak woskowany beton. Jest on dostępny jako produkt gotowy do użycia lub jako proszek do zmieszania i rozcieńczania z pigmentem.

Dzięki grubej fakturze, tynk licujący tworzy efekty cienia, o mniej lub bardziej rustykalnym wyglądzie, w szerokiej gamie kolorów. Jego nakładanie (z podkładem lub bez, w zależności od produktu) odbywa się za pomocą kielni, noża tynkarskiego lub packi.