Blog o dekorowaniu

Rozwiązanie problemów z ogrzewaniem - frezowanie kominów

Ambarasy z ogrzewaniem mogą dorwać cię nieoczekiwane i wskazówka, którą wówczas możesz otrzymać koresponduje nie do kombinowania ze źródłem ogrzewania twojego domu – tak jak byś mógł przypuszczać – tylko stosować się do frezowania kominów. Potrafi to dla ciebie brzmieć zgoła nieszablonowo, lecz w wielu przypadkach to komin bywa źródłem problemów z ogrzewaniem twojego obiektu. Zachodzi to przede wszystkim z takiego motywu, iż dla poprawnego spalania obligatoryjny jest zadowalający cug przewodu kominowego, ten natomiast – w przypadku dylematów z drożnością – może nie zapewniać adekwatnego odprowadzania spalin.

Zatem jeżeli masz dom w Żorach i dosięgnęły cię kłopoty z ogrzewaniem, błyskawicznie umów się z firmą kominiarską, która ocali cię od gnębiących cię dylematów. Możesz spytać – w jaki sposób frezowanie kominów zlikwiduje moje kłopoty? Wszystko zależy od tego jakie jest źródło ogrzewania w twoim domu, w jakim jest on wieku, i – co przypuszczalnie oczywiste – w jakim stanie znajduje się sam przewód kominowy.

Jak nadmieniłem na samym początku dużo kłopotów z prawidłowym spalaniem opału wynika z niewielkiego cugu komina. Aby spalanie przebiegało w sposób poprawny, nie tylko potrzebujesz zabezpieczyć przyzwoity dopływ świeżego powietrza do kotłowni, ale także zatroszczyć się o to, żeby dym i spaliny posiadały ujście. Jeżeli mamy do czynienia ze starym domem, to z ogromną dozą pewności można oznajmić, iż również sam przewód dymowy nie jest w najciekawszym stanie. Na skutek działania ogromnych temperatur oraz wykorzystywania kiepskich typów opału wewnętrzny przekrój komina potrafi odstawać w znaczny sposób od wymagań dla określonego typu oraz mocy kotła.

Dlatego też frezowanie kominów w Żorach jest procedurą, z pomocą której da się rozszerzyć przekrój przewodu kominowego, tak by osiągnąć prawidłowy ciąg komina. W trakcie frezowania kominów rozszerza się przekrój komina od środka, przez wyeliminowanie odłamków cegieł z jakich wybudowany jest komin. Co więcej, taka czynność nie oddziałuje na odporność komina, bowiem skraca się tylko kawałki cegieł .Na pewno nie grozi to zawaleniem się przewodu kominowego. Pewnie da się wyfrezować komin bodaj do jednej trzeciej grubości cegły z jakiej postawiony jest komin.

Koszt frezowania kominów nie jest mały (spokojnie rachując bywa to parę tysięcy złotych), natomiast w dalszym ciągu jest to skromniejszy wydatek aniżeli wymiana pieca, która zasadniczo i tak może nie rozwiązać twoich kłopotów, gdyż bez rozstrzygnięcia kwestii niedrożnego komina nowiuteńki kocioł napotka te same trudności co poprzedni. Z frezowaniem komina nie ma co marudzić, jesteśmy dopiero na początku sezonu grzewczego, i już teraz można dostrzec pewne nieprawidłowości w pracy kotła centralnego ogrzewania.