Blog o dekorowaniu

Architektura wnętrz w Bielsku

Liczące nieco ponad 150 tys. mieszkańców Bielsko-Biała to malownicza i zabytkowa miejscowość otoczona Beskidami. Przez środek płynie rzeka Biała rozdzielająca Bielsko od Białej. Kiedyś były to oddzielne miasta, na dodatek leżące w innych państwach. Historycznie Bielsko leży na Śląsku Cieszyńskim, zaś Biała przynależy do Małopolski. W roku 1951 zintegrowano obie miejscowości, tworząc jedno miasto. Bielsko-Biała wielokrotnie bywa opisywana jako „Mały Wiedeń” z powodu swej architektury wzorowanej na stolicy Austrii. Przed pierwszą wojną światową obie miejscowości mieściły się w składzie Cesarstwa Austro-Węgier. Jednak Bielsko było składową Śląska, jaki był częścią Królestwa Czech, z kolei Biała po anektowaniu Małopolski przez Austrię znalazła się w austriackiej Galicji.

W skali województwa śląskiego ludzi mieszkających w Bielsku-Białej uznaje się raczej za takich bardziej zamożnych, co wynika też z usadowienia w tej miejscowość wielu fabryk. Szczególnie dostrzegalne są w niniejszym mieście włoskie przedsięwzięcia i duży jest afekt mieszkańców Bielska-Białej do Włoch. W parze z majętnością ludzi kroczy zazwyczaj wola wyróżnienia się swym lokum lub budynkiem, lecz ponadto deficyt czasu na zaangażowanie się w zaaranżowanie swego lokum.

Na szczęście osoby żyjące w mieście dysponują pokaźnym repertuarem możliwości jeśli chodzi o usługi dekorowania wnętrz w Bielsku-Białej. Regionalny rynek usługowy pełen jest firm trudniących się zawodowo projektowaniem wnętrz na potrzeby obywateli Bielska-Białej. Aranżują one mieszkania i budynki jednorodzinne, lecz również biura i zakłady usługowe, których w Bielsku-Białej jest naprawdę całe mnóstwo.

aranżacja mieszkań Bielsko
Źródło zdjęcia: Black Kajman Design - Bielsko-Biała

Aranżowanie wnętrz jako usługa komercyjna jest sugerowane ludziom, dla których na samodzielne pomiary powierzchni, szukanie mebli i akcesoriów, kontrolowanie firmy remontowej, oraz cały ten rwetes towarzyszący aranżacji pomieszczenia, po prostu nie ma czasu. O ile osoba prywatna może mieć problemy z wygospodarowaniem sobie wolnego czasu na zaprojektowanie i urządzenie mieszkania, to jeszcze łatwiej wyobrazić sobie jakie problemy mają z tym przedsiębiorstwa. Znajdzie się mimo tego wiele takich firm, które faktycznie chcą się wyróżnić na tle konkurencji siedzibą, która będzie sprawiać dobre wrażenie. Najlepszym sposobem na dokonanie tego jest po prostu zatrudnienie zawodowca – projektanta wnętrz.

Dekoratorami wnętrz zostają najczęściej osoby, które mają za sobą jakąś edukację na kierunkach artystycznych bądź plastycznych, z czego wynika iż mają choćby generalną wiedzę o projektowaniu, a ta jest niezbędna aby pracować w takim zawodzie. Architekci wnętrz obserwują także dawne, jak i współczesne trendy w projektowaniu, i na pewno świetnie rozumieją rynek remontowo-budowlany. Mają także duże rozeznanie w asortymencie godnych uwagi sklepów z wyrobami do urządzenia wnętrz – bo nie sztuka coś zaprojektować, trzeba jeszcze wiedzieć jak uskutecznić swoją wizję.