Blog o dekorowaniu

Latarnie - ostatni krzyk mody w oświetleniu

Dzisiejsze nurty w oświetleniu wnętrz kochają splatać nowoczesność z tradycją. Przez ubiegłe kilka lat zauważyć można było na przykład spory postęp w wypadku żarówek. Przymuszeni przez dekrety nałożone przez Unię Europejską musieliśmy zostawić standardowe żarówki na rzecz energooszczędnych, jakie okazały się pomimo wszystko nie dopełniać wytycznych w obrębie ekologii (w zasadzie kwestię ujmując nic by się nie stało gdyby wszyscy po spożytkowaniu ich dostarczali je do centrów zbiórki odpadów wtórnych, jednak mnogość ludzi w taki sposób bynajmniej nie postępuje) gdyż zawierają wiele trujących związków. Ponadto nie każdy lubi światło z podobnych żarówek. Zastępują je współcześnie znacznie oszczędniejsze żarówki, które opierają się na technologii LED. Niejeden z nas, a z pewnością rzecz ta ujmuje nieco starszych, wzdycha za bardziej urokliwym tudzież nie tak ostrym oświetleniem jakie emitowały wcześniejsze żarówki. Ich poświata jest bardziej żółtawa, porównywalna do blasku świec, do jakich ludzie przyzwyczajali się przez wieki.

Aktualnie tymczasem dostrzec można akurat prąd w kierunku zastosowania świec do sporadycznego przyświecania sobie po zmierzchu. Lśnienie świeczek nie irytuje w znaczącym zakresie oczu, wszelako istnieje z nimi istotny problem, a mianowicie dramatycznie brudzą i ciężko jest zlikwidować plamy z zaschniętego wosku. Wyszukano jednak i na to radę czego wynikiem jest rosnąca furora latarni odnoszących się do przeszłości. Latarnie tego typu spożytkujemy nie wyłącznie w mieszkaniu, ale można sobie przyświecać nimi ponadto w ogrodzie. Porcja światła jaką potrafią nam dostarczyć podlega od wielości latarni, a przez to liczby świeczek jakie się w takiej latarni pomieszczą.

latarnia metalowa

Współczesne latarnie czerpią ze zdobyczy techniki przeto mogą być wyprodukowane z mnóstwa półfabrykatów jakie mamy aktualnie do wykorzystania. Ogromną renomą cieszą się na przykład latarnie metalowe, jakie przeważnie skonstruowane są z aluminium. Metal generuje mnóstwo perspektyw dekoracyjnych dzięki dogodnemu modelowaniu i prostocie pokrywania odpornymi na ciepłotę farbami (dlatego da się pozyskać tego typu latarnie metaliczne w rozlicznych odcieniach), choć domniemywam iż latarnie metalowe w kolorze srebrnym akuratnie komponują się w nowatorskich wnętrzach jakie opierają się na minimalizmie. Latarnie metalowe zafarbowane na inne barwy korespondują bardziej do wnętrz dekorowanych w stylach odwołujących się do historii.

Rzecz zrozumiała latarnia nie zastąpi nam lampy, zwłaszcza kiedy pragniemy poczytać powieść lub prasę, natomiast nie taka jest jej istota. Przewodnim powodem, dla jakiego kupujemy latarnie metalowe jest nastrój jaki sprowadzają do mieszkania, taki przyjemny wietrzyk niewiadomej gdy nie wszystko jest jasne, a duża część pomieszczenia tonie w zmroku. Największą ilość sprzedaje się ich rzeczywiście w zimie, wówczas gdy dni są krótkie i potrzebujemy więcej oświetlenia, a także rewelacyjnie spisują się np. jako dekoracja świąteczna.