Blog o dekorowaniu

Jak poprawić sobie komfort życia

Wracając do domu po ciężkim dniu pracy lub z długiej podróży powinniśmy czuć ulgę i cieszyć się, że wkrótce przekroczymy własny próg, gdzie będziemy mogli w końcu odpocząć po męczącym dniu. Dlatego też powinniśmy tak urządzić swoje mieszkanie by nie wywoływało w nas negatywnych emocji, o które nie trudno gdy stale potykamy się o źle ustawione meble lub borykając się z jakimiś drobniejszymi, acz uciążliwymi awariami.

Zwykle to właśnie w starych mieszkaniach naszą bolączką są takie niewielkie, ale wyprowadzające z równowagi niedogodności. Nie myślimy o nich często do czasu gdy stykamy się z nimi bezpośrednio, ale kiedy za którymś razem drażnią cię skrzypiące drzwi albo cieknąca spłuczka w WC to wyprowadza cię to z równowagi. Potem znów o tym zapominasz i sprawa powtarza się w błędnej pętli. Tymczasem by mieszkać spokojnie i beztrosko musimy kiedyś naprawić te wszystkie awarie techniczne, które mogą spowodować większe problemy. Na co dzień nie myślisz o tym co będzie gdy nie będziesz miał prądu albo wody, do momentu gdy przepali ci się instalacja labo pęknie rura. Wtedy każda godzina bez prądu i wody ciągnie się niczym wieczność.

Bywamy nerwowi również z powodu małego metrażu naszych mieszkań. Przeciskanie się w ciasnocie nie zalicza się do przyjemności. Okazuje się jednak, że nieraz wystarczy inne ułożenie mebli by miejsce mogło odetchnąć. Czasem potrzebne są środki radykalne – wyrzucenie starych, rozpadających się i uciążliwych mebli i innych przedmiotów, które tkwią poupychane w szafach w przeświadczeniu, że na pewno jeszcze się przydadzą, podczas gdy dawno zapomnieliśmy, że w ogóle je mamy w domu. Zastanów się czy to nie czas na inwentaryzację twoich gratów i pozbycie się tych, których już nie potrzebujesz. Zyskasz więcej przestrzeni i przestaniesz się zamartwiać gdzie to wszystko upchnąć.

Nie utrudniaj sobie życia wybierając meble i sprzęty, które wprawdzie bardzo ładnie wyglądają na zdjęciach albo w sklepie, ale z którymi jest dużo zachodu kiedy przychodzi do codziennego użytkowania. Nie wychwalam lenistwa, ale czas poświęcany na sprzątanie można zminimalizować przez rozsądny wybór mebli, przez co będziesz mieć go więcej na odpoczynek. Meble z jasną tapicerką dość szybko się brudzą przez co zamiast wylegiwać się na nich beztrosko będziesz żyć wizją plam jakie mogą je oszpecić. Osobiście wystrzegałbym się też regałów bez drzwiczek – kurz osiada wtedy na wszystkim co się na nich znajduje przez co trzeba odkurzać wszystko z osobna. Po pierwszej euforii z nowego zakupu takich mebli szybko zaczniesz przeklinać dzień kiedy wpadłaś na pomysł ich kupna.