Blog o dekorowaniu

I wkrótce znów Święta

Dziś mamy Barbórkę. Ponieważ blog pisany jest na Śląsku chcę złożyć najlepsze życzenia wszystkim górnikom. Początek grudnia to także początek Adwentu, a zatem rozpoczyna się okres przygotowań do Bożego Narodzenia. Ponieważ to blog o dekorowaniu i urządzaniu domu dlatego też skupię się na tym aspekcie.

Chyba zgodzicie się ze mną, że małe przedekorowanie domu na Święta wpływa na atmosferę w jakiej obchodzi się te dni. Zauważylibyście, że to już Boże Narodzenie gdyby w domu nie pojawiła się choinka? Najlepiej taka żywa, pachnąca jeszcze żywicą. Choinka to podstawa. Zawiesimy na niej ozdoby choinkowe, różnokolorowe bombki, lametę, łańcuchy, lampki a na szczycie umieścimy szpic albo Gwiazdę Betlejemską. Pod choinką można postawić szopkę bożonarodzeniową (o tym zwyczaju była już mowa na tym blogu). Ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Co prawda mam awersję do zawieszanych na domach postaci Mikołajów spinających się po drabinie, ale jako dziecko zawsze moją uwagę zwracały zawieszone w oknach świecące gwiazdki – takie z lampek zmieniających kolory. Kiedyś zawiesiliśmy także na dużej jodle rosnącej koło domu lampki choinkowe. Kilka razy wracaliśmy po kolejne komplety bo wciąż było za mało (miała z 10 metrów). Niestety nie udało się ich już zdjąć :) Ale za to robiła wrażenie.

W Ameryce jest zwyczaj wieszania skarpet na kominku. Jeśli macie kominek (a niektórzy z was mają) to możecie zrobić dzieciom tę przyjemność i zawiesić kilka ozdobnych skarpet wypełnionych słodyczami.

Sklepy są dziś pełne dekoracji bożonarodzeniowych. Nie zawsze są wysokiej jakości, ale w końcu kto by się przejmował skoro one mają wytrzymać tylko kilka tygodni. Jeśli jesteście ze Śląska możecie trochę zaoszczędzić na ozdobach kupując je w hurtowni ozdób bożonarodzeniowych. Co prawda to hurtownia (a nawet bezpośredni importer), ale sprzedaje także w detalu. Tu macie linka: http://www.dekor-gifts.eu/oferta/artykuly-bozonarodzeniowe. Najlepiej dogadać się z kimś znajomym i kupić na spółkę. Przy większej ilości będzie jeszcze rabat :)

Gdyby nie udało mi się już nic napisać przed końcem roku to życzę Wam Wesołych Świąt :)

0 komentarz/e
Zostaw komentarz
Nazwa
E-Mail (nie zostanie opublikowany)
Serwis www
captcha