Blog o dekorowaniu

Drugie życie palet drewnianych

Moda na ekologię w wystroju wnętrz zatacza coraz szersze kręgi. Wykorzystywane są w tym celu półprodukty z recyklingu, a cena tak wykonanych artykułów wyposażenia wnętrz czasami zwala z nóg jeśli mamy świadomość z czego powstały. No, ale liczy się pomysł, a wartości intelektualne trudno wycenić.

meble z palet

Surowcem, po który często sięgają awangardowi projektanci mebli są palety drewniane. Takie same jak te, które wykorzystuje się w transporcie do przewożenia większych ilości towaru bo łatwo przenosić je z miejsca na miejsce wózkiem widłowym. Wystarczy do takiej palety dokręcić kółka albo nogi i już mamy stolik. Aby nadać im nieco szlachetności można palety drewniane pomalować albo polakierować, ale prawdziwi ekolodzy cenią najwyżej pełną naturalność. Nadruki dodają im industrialnego charakteru. Takie meble wykonane z palet drewnianych świetnie sprawdzą sięw nowoczesnym wnętrzu w stylu loftowym.

Palety można także wykorzystać jako podest, co jest o tyle łatwe, że ich wymiary są ustandaryzowane. Pozwala to na nieograniczoną skalowalność, a przy większych deszczach przedmioty ustawione w ogrodzie na podeście z palet nam nie zamokną.

Palety znajdą także zastosowanie w garażu, warsztacie albo piwnicy. Jednym z możliwych zastosowań jest oczywiście podest, na którym można ustawić różne przydasie, ale idąc dalej tym tokiem rozumowania można zrobić z palet półkę albo odkrytą szafkę z półkami (w markecie zapłacisz kilkadziesiąt złotych, a samodzielne wykonanie jej z palet kosztuje grosze).

0 komentarz/e
Zostaw komentarz
Nazwa
E-Mail (nie zostanie opublikowany)
Serwis www
captcha