Blog o dekorowaniu

Nowoczesny pokój dla dziecka

Wnętrze przeznaczone dla dziecka ma być nie tylko funkcjonalne, ale również powinno odzwierciedlać jego charakter i zainteresowania. Aby dziecko czuło się w swym królestwie dobrze potrzebne jest wykreowanie przyjaznej, pełnej żywych barw atmosfery. Kolorystyka pokoju dziecięcego powinna wpływać na kreatywność dziecka, a zatem nie unikajmy łączenia wielu kolorystycznych wariacji w połączeniu z klasyczną bielą i szarością (dzięki temu zabiegowi przez kontrast żywe barwy będą lepiej podkreślone). Równie dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tapety (lub fototapety) na części ściany (nie na całej) we wzory, które podobają się dziecku.

Nie zapominajmy o akcesoriach do przechowywania przedmiotów dziecka – zabawek, książek, przyborów szkolnych. Ponieważ w większości przypadków pokój dziecka nie zajmuje dużej powierzchni (lub dzieli go z rodzeństwem) warto sięgnąć po akcesoria i meble, które pozwolą upchnąć większą ilość rzeczy na stosunkowo małej powierzchni – doskonale sprawdzają się meble o budowie modułowej, plastikowe skrzynki czy podwieszane schowki z tkaniny. Warto od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do organizacji i porządku.

Dla starszych dzieci duże znaczenie ma także biurko, przy którym odrabiają lekcje, grają na komputerze, czytają lub rysują. Jego powierzchnię można łatwo zwiększyć przez nadstawki z szufladkami lub relingi przykręcane do ściany, na których można zawiesić dodatkowe pojemniki na potrzebne dziecku drobiazgi.


0 komentarz/e
Zostaw komentarz
Nazwa
E-Mail (nie zostanie opublikowany)
Serwis www
captcha